آموزش, صفحه اصلی, نوشیدنی بر پایه قهوه اسپرسو

10 دلیل برای نوشیدن یک فنجان قهوه در روز

Rate this post

بدون شک قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. اکثریت قریب به اتفاق مردم روز خود را با یک فنجان قهوه شروع می کنند. باید از خود بپرسید چرا مردم قهوه را خیلی می نوشند و دوست دارند.

چرا آنقدر محبوب است و چه چیزی در مورد آن بسیار ویژه است؟

دو دلیل مهم برای نوشیدن قهوه یکی در صبح است برای شروع یک روز عالی و یکی در شب برای داشتن یک خواب عالی و استراحت کامل در شب

در این مطلب 10 دلیل بسیار مهم برای نوشیدن قهوه ذکر می شود :

 

1- بوی قهوه مردم را آرام تر می کند

محققان کره جنوبی با موش هایی که از خواب محروم شده اند آزمایش کردند. و هنگامی که در معرض عطر و طعم قهوه  قرار گرفتند پروتئین مغز آنها شروع به تغییر کرد. این پروتئین ها توانایی های آنتی اکسیدانی دارند که سلول های عصبی خود را از استرس محافظت می کنند.

موش ها تنها با قرار گرفتن در معرض بوی قهوه، خوابی آرام و بدون استرس داشتند و  تا حدودی فورا سطوح استرس خود را کنترل می کنند.

در حالی که گروه کنترل که در معرض بوی قهوه قرار نگرفت هیچ تغییری نداشت و مغز آنها این پروتئین ها را نداشت.

مردم به همین شیوه واکنش نشان می دهند، بنابراین اگر شما از خواب محروم و شروع به احساس تنش می کنید.

فنجان قهوه ای با طعم های طعم دهنده می تواند از شما مراقبت کند.
بدون شک قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. اکثریت قریب به اتفاق مردم روز خود را با یک فنجان قهوه شروع می کنند.

 

 

2-قهوه می تواند نشانه های پارکینسون را کاهش دهد

با توجه به مطالعات انجام شده از سال 2012، قهوه با خواب آلودگی افراد مبتلا به پارکینسون کمک نمی کند، کافئین موجود در قهوه کمک به حرکت فرد می کند.

  آکادمی مغز و اعصاب آمریکا در نشریه پزشکی خود تحقیقاتی را  منتشر کرده است . تحقیق توسط رونالد پستوتام MD. بیماران قرص های کافئین دریافت کردند که بین دو تا چهار فنجان قهوه در روز برابر بود، در حالی که گروه شاهد دارونما بود.

پس از 6 هفته، گروهی که قرص های کافئین دریافت کرده اند،

پیشرفت های حرکتی را نشان داده اند، در حالی که گروه دارونما بهبودی را نشان نمی دهد. کافئین هنگام کمک به حرکت، با خواب آلودگی یا کیفیت خواب کمک نمی کند.

اما به نظر می رسد که یک سیگنال مغز ناشی از پارکینسون را مسدود کند، که خبر خوبی است زیرا کافئین یک راه موثر و ارزان برای انجام این کار است.

3- قهوه برای کبد بسیار خوب  است

افرادی که روزانه قهوه مصرف می کنند احتمال ابتلا به سیروز کبدی   در آنها 20% کمتر است. سیروز کبدی بیماری ای است که از طریق مصرف الکل زیاد ایجاد میشود و در نهایت منجر به سرطان کبد می شود.

تحقیقات سال 2006 توسط آرتور کلاتسکی نشان می دهد افرادی که بیش از 22 سال سن دارند و حداقل یک فنجان قهوه را روزانه مصرف می کنند می توانند از کبد خود محافظت کنند.

همچنین مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد قهوه از کبد محافظت می کند و مانع توسعه بیماری NAFLD (بیماری کبدی چربی غیر الکلی) می شود. چهار یا بیشتر فنجان قهوه در روز می تواند از این بیماری جلوگیری کند.

4-قهوه به درمان افسردگی کمک می کند


قهوه باعث می شود افراد احساس خوشبختی کنند و احتمالا دومین دلیل مهم آن است که مردم بعد از بیدار شدن قهوه می نوشند.

مؤسسه ملی بهداشت در مطالعات خود دریافت که افرادی که 4 فنجان قهوه  یا بیشتر مصرف می کنند 10٪ کمتر احتمال افسردگی دارند.

و این به این دلیل نیست که کافئین این لبه را به شما می دهد، اما به دلیل آنتی اکسیدان هایی  که در قهوه موجود است باعث می شود که احساس خوبی به شما می دهد.

بنابراین، اگر شروع به کم کردن احساس شادی و یا سرحالی میکنید، سعی کنید حداقل یک فنجان قهوه بنوشید تا احساس بهتری پیدا کنید.

 

5-قهوه احتمال شانس ابتلا به سرطان پوست در زنان را کاهش می دهد

مدرسه پزشکی هاروارد بیش از 100،000 مرد و زن را در یک مطالعه 20 ساله بررسی کرد. و آنها دریافتند که زنان که حدود سه فنجان قهوه در هر روز نوشیدند،کمتر در معرض خطر احتمال ابتلا به سرطان پوست در مقایسه با زنانی که یک فنجان  قهوه در روز میخورند هستند.

بنابراین، خانم ها، اگر شما می خواهید پوست شما سالم و محافظت شود، خود را به دوز روزانه قهوه محدود نکنید.

 

6- قهوه یک منبع عالی انرژی برای ورزشکاران است


اگر اغلب به ورزشگاه بروید، احتمالا قبلا شنیده اید که برخی از ورزشکاران قبل از تمرین قرص های کافئین مصرف می کنند. کافئین جریان خون را بهبود می بخشد، سطوح انرژی را افزایش می دهد و تعداد اسیدهای چرب در خون را افزایش می دهد و این باعث می شود تا مکمل های پیش از تمرین بسیار عالی باشد.
مکمل های کافئین که عمدتا به شکل قرص ها هستند، دارای دوز کافئین بسیار بالا هستند که خیلی بیشتر از یک فنجان قهوه می شود.
اما حتی اگر شما قبل از تمرین یک فنجان را بخورید، تفاوت در انرژی، استقامت و پمپ خون، هر چند تمرین را متوجه خواهید شد.

 

7-قهوه می تواند احتمال دیابت نوع 2 را کاهش دهد

انجمن شیمی آمریکایی بیش از یک مطالعه در مورد کافئین داشت. در این مطالعه خاص، آنها دریافتند که نوشیدن چهار فنجان قهوه (یا بیشتر) در روز می تواند به طور قابل توجهی احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 50٪ کاهش دهد! و پس از هر فنجان اضافی، خطر بیشتر با 7٪ کاهش می یابد. کشف شگفت انگیز.

اگر عوارض جانبی داشته اید، توصیه نمی کنیم بیش از 4 فنجان بنوشید. بعضی افراد به راحتی می توانند بیش از 4 فنجان را اداره کنند، اما به طور متوسط، اکثر مردم می توانند 4 فنجان بدون عوارض جانبی مصرف کنند.

8-قهوه مغز را سالم نگه می دارد و آلزایمر را تاخیر می گذارد


دانشگاه های میامی و جنوب فلوریدا در تحقیقات خود دریافتند که سالمندان (65 ساله) که هر روز قهوه مصرف می کنند، دو سال و حتی چهار سال بعد از آلزایمر شروع به افرادی کردند که خونشان پایین یا بدون کافئین هستند.

البته قهوه نوشیدن نمی تواند از آلزایمر جلوگیری کند، اما می تواند خطر را کاهش دهد یا آن را به تأخیر اندازد.

 

9-قهوه یک آنتی اکسیدان بزرگ است

ما می دانیم که میوه ها و سبزیجات آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به سایر منابع دارند اما مطالعات انجام شده از سال 2005 انجام شده است که نتیجه گیری می کند که بدن انسان اکثر آنتی اکسیدان ها را از قهوه جذب می کند.

جامعه شیمیایی آمریکا ادعا می کند که با مطالعه خود، هیچ چیز حتی به قهوه نزدیک نمی شود.

بدین ترتیب بدن انسان از آنتی اکسیدان ها بیشتر از قهوه استفاده می کند، حتی اگر آنتی اکسیدان ها بسیار کمتر از برخی میوه ها و سبزیجات باشد. این دانش جدید باعث می شود قهوه شماره یک در پیشگیری از بیماری قلبی باشد.ژ

بنابراین، برای محافظت روزمره در برابر بیماری های قلبی، روز خود را با فنجان قهوه مورد علاقه خود شروع کنید.

 

10-قهوه  خطر ابتلا به مولتیپل اسکلروزیس را کاهش می دهد

دو مطالعه مستقل نشان داد که مصرف بالای قهوه باعث کاهش خطر ابتلا به مولتیپل اسکلروز می شود. چهار فنجان قهوه در روز به طور چشمگیری خطر ابتلا به مولتیپل اسکلروزیس را کاهش می دهد.

ظاهرا قهوه می تواند از التهاب عصبی جلوگیری کند که می تواند موجب ایجاد MS شود. حفاظت در برابر مولتیپل اسکلروز تنها یکی از تاثیرات مثبت این معجون شگفت انگیز است که باید ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *